Hakkımızda

Kalite ve Eğlence'nin doğru adresi Meyhane Endülüs, inşaat ve gayrimenkul işleri yapan Şinasi DAŞDEMİR ve Nebi MÜJDEALAN'ın bir şakalaşması sırasında doğdu. İşleri gereği sık sık iş yemekleri düzenleyen ikili, şakayla karışık ''Kendimize bir restoran açalım, hem misafirlerimizi ağırlayalım, hem de bunun ticaretini yapalım'' şeklindeki şakalaşmaları gerçek oldu.

Uzun bir araştırmanın ardından İzmir'de çok sayıda restoran, bar, disko ve benzeri eğlence merkezlerinin var olmasına karşın insanların ailece gidebileceği, meyhane tarzı bir eğlence yerinin olmadığını tespit etmelerinin ardından 17 Haziran 1998'de MEYHANE ENDÜLÜS doğdu.

Meyhane tarzında geniş meze çeşidi, ara sıcakları, ana yemeklerinin kalitesine müziğin de kalitesini ekleyince Egeliler'in birinci derecede tercih olmaya başladı. Pazar günleri hariç haftanın her günü Endülüs Fasıl Heyeti, Cuma ve Cumartesi Süleyman İNCEOĞLU ve sürpriz sanatçıların parçalarıyla İzmir'de ağırlıklı olarak aileye hitap eden mekan olarak kuruluşundan bu güne devam ediyor. Pazar günleri hariç, haftanın her günü eğlencesever ailelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

DAŞDEMİR ve MÜJDEALAN, ''Mutluyuz, çünkü Meyhane Endülüs'te çok güzel şeyler yaşadık, yaşattık. Mekanımız bu güne kadar bir çok ünlü İş Adamı, Sinema ve Televizyon dünyasının renki simalarına ev sahipliği yaptı. Üç kez güzellik yarışmalarına ev sahipliği yaptı. Hürriyet Gazetesi tarafından '' Fasıl Müziği Yapan En İyi 10 Mekan'larda ilk üçte , İzimir'de ise yer almamız tesadüf olmasa gerek.

Uzun lafın kısası ENDÜLÜS MEYHANE ANLATILMAKLA DEĞİL YAŞAMAKLA ANLAŞILIR... Bu güne kadar Endülüs'ü yaşamayıp tanımayanları bekliyoruz...'' diyorlar.